Recenze - Raven Queen / Havraní Královna

22. července 2013 v 17:03 | Roxanne |  Knihy
Ahoj. Asi bych měla pracovat na té-nové-povídce-která-ještě-nemá-jméno, ale za a) jsem hrozně líná, za b) dochází mi papír a jsem u prarodičů, takže nemůžu psát do jejich Wordu a za c) pracuju na svojí naprosto trapné anglické verzi fanfikce na BB ve formě scénáře. Je to naprosto divný a pitomý, ale Brook se to z nějakého záhadného důvodu líbí.
Abych vysvětlila nadpis: V Chorvatsku jsem dočetla jednu ze svých knížek ze školní knihovny a je tak nádherně napsaná, že na ní prostě recenzi napsat musím...Název: Raven Queen / Havraní Královna
Autor: Pauline Francis/ová
Popis: Historický román založen na životě Lady Jane Greyové.
Annotace (řekla bych, že naprosto zbytečné, ale...): Žila jsem život princezny od té doby, co jsem se narodila. Ale nepřineslo mi to, co jsem chtěla. Jsem stále chycená.
Můj milovaný Ned mluví o lásce, svobodě a budoucnosti. Jediná moje radost jsou naše společné procházky v lese, s naším havranem nad hlavou. Ale můj otec plánuje mou svatbu s králem a z toho mám strach. Královny Anglie mají zvyk umírání. Nemám žádnou touhu na ovládnutí trůnu, žadná přání ocitnutí se v Londýnské Věži.

Názor: Pokud vám annotace přijde divná, nic si z toho nedělejte, překládala jsem ji já. Knížka je zvláštně napsaná, pochopila jsem z ní každé páté slovo, ale chytila mě za srdce. Až doteď jsem nevěděla, že život ve středověku byl až tak drsný. S Jane jsem souhlasila v každém slově, ale přijde mi docela na palici, nechat vyhnat svýho nejlepšího přítele jsenom kvůli víře. Ale konec mi přišel krásný a děsivý, přesně jak se mi to líbí. Málem jsem brečela, ale jsem takový suchar, že jsem to přestála. Knížku vám doporučuju, pokud máte rádi temné příběhy s smutným koncem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lory Lory | Web | 24. července 2013 v 15:40 | Reagovat

Ta knížka vypadá moc dobře... I když já radši knížky s Happy Endem :D

2 Marille Marille | Web | 24. července 2013 v 18:55 | Reagovat

Wait! Wait! Fanfikce na Beyblade? O.o Proč tady už dávno není :D Já potřebuju nějakou fanfikci na Beyblade! :D Ale v angličtině bych to asi nezvládla :D Nechtěla bys ji přeložit do češtiny a začít zveřejňovat? Z lásky ke mně? *neskutečně rozkošný psí očička* Prosíííím *.*
Eh, moment please! Tys to četla v an-gli-čti-ně nebo snad dokonce v němčine O.o? Vážně? Seš můj bůh (nebo bohyně, to je fuk xD)! Bůh/bohyně angličtiny... nebo němčiny :D Ale abych se vyjádřila ke knížce: Zní zajímavě, ale jak řekla Lory - i já radši šťastný konce :D

3 Roxanne Roxanne | 25. července 2013 v 11:17 | Reagovat

[2]: No... možná jí sem dám... nebo možná jenom úryvek, aby to někdo ohodnotil.... Ale v amgličtině mi připadá, že je prostě lepší. i ty vtipy v tom vyzněj líp.

[1]: [2]: Ke knížce: Já Happy Endy moc v lásce nemám, maximálně ty polo-happy, jako například Inheritance apod. Ráda testuju, kolik toho vydržím bez bulení :-D.

4 Kulsisy Kulsisy | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 3:31 | Reagovat

Pokrasnenie armpit brings discomfort, hurts when clicking. To delay visit in the hospital is not appropriate. Seal under the muscle cavity may turn out to be dangerous illness. But more often it is consequences frequent use antiperspirants, non-compliance conditions personal hygiene, strong sweating. Inflammation causes narrow clothing, infected razor-affiliation, the infection.
<a href=http://armpit.info/what-does-a-small-hard-lump-under-armpit-mean>small lump under armpit</a>  
Compaction under the arm, inflammation, lump becoming warm? This is the ulcer that should cut from the surgeon, next drink antibiotics. initial stage treat solutions, antibacterial medicines. If the process is started, need surgical procedure.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama